Seksjon for økonomi og regnskap

Seksjonen tilhører eieravdelingen og har blant annet ansvaret for konsernregnskap, finansiering og budsjettplaner.


Ans
atte i seksjonen

Amundsen, Trine Blokhushttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/amundsen-trine-blokhusAmundsen, Trine Blokhus
Bang, Erlinghttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/bang-erling-Bang, Erling
Falch, Jann Georghttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/-falch-jann-georgFalch, Jann Georg
Freibu, Kirstihttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/freibu-kirsti-Freibu, Kirsti
Hovland, Ellinor https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/hovland-ellinor-Hovland, Ellinor
Hansen, Erik Arne https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/hansen-erik-arne-Hansen, Erik Arne
Monsen, Jan-Petterhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/monsen-jan-petterMonsen, Jan-Petter
Sund, Anne Berithttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/sund-anne-beritSund, Anne Berit



Seksjonens arbeidsoppgaver

  • Konsernregnskap
  • Konsernbestemmelser for regnskap og rapportering
  • Helse Nord RHFs regnskap
  • Finans (lån, bank, plassering og utlån)
  • Plan og budsjettprosesser
  • Pensjon
  • Økonomimodell og -håndbok
  • Støtte og samordne helseforetakene i løpende spørsmål
  • Rapportuttak for andre i Helse Nord RHF
  • Lønn og regnskap Helse Nord RHF
  • Kommunal medfinansiering
  • Innsatsstyrt finansiering (ISF)
  • Forvaltning av ulike økonomisystemer (Basware, Agresso, Wintid/GAT)
  • Oppfølging av helseforetak, controllerfunksjon
  • Virksomhetsrapportering til styre og eier
  • Risikostyring