Vi anbefaler at du alltid bruker siste versjon av nettleseren din.
logo Helse Nord

Styresak om Helgelandssykehuset behandles i to runder

Administrasjonen i Helse Nord RHF forbereder i disse dager underlaget for styrets behandling av saken om funksjons- og oppgavefordeling i Helgelandssykehuset HF.

Publisert 12.02.2025
Noen få kvinner som snakker i et rom
Styreleder Renate Larsen og adm. direktør i Helse Nord RHF Marit Lind.

Saken er kompleks, og beslutningen har stor betydning for befolkningen og helsetjenesten på Helgeland.

Behandles i to runder

Etter dialog med styreleder og i tråd med styrets ønske om at det i særlig komplekse saker gis tid og mulighet til å fordype seg i beslutningsunderlaget, vil saken om funksjons- og oppgavefordeling i Helgelandssykehuset HF bli behandlet i to runder.

I styremøtet 26. februar legger administrasjonen frem sitt beslutningsunderlag og vurderinger, slik at styret får god mulighet til å sette seg grundig inn i saken. Det fattes ikke beslutning i dette møtet. Styret gjør sin beslutning i sitt neste møte, den 14. mars 2025.

Administrasjonen mener denne fremgangsmåten vil sikre en god og grundig beslutningsprosess.