Eieravdelingen

Eieravdelingen har ansvar for fagområdene innenfor innkjøp, forretnings- og eiendomsutvikling, juridisk, kvalitetsutvikling, analyse og IKT.


Hilde Rolandsen, eierdirektør


Stab

Bjørn Nilsen, IT-sjef

Tove Skjelvik, seniorrådgiver

Espen Mælen Hauge, spesialrådgiver


Seksjoner i eieravdelingen

Seksjon for kvalitetsutvikling og analysehttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-for-kvalitetsutvikling-og-analyseSeksjon for kvalitetsutvikling og analyseSeksjonen er en del av kvalitets- og forskningsavdelingen.
Seksjon for innkjøphttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-for-innkjopSeksjon for innkjøpFra 1. januar 2017 ble innkjøpsvirksomheten fra foretakene i Helse Nord overført til det fellesnasjonale selskapet Sykehusinnkjøp HF divisjon nord.
Seksjon for eiendomhttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-for-eiendomSeksjon for eiendomSeksjonen er en del av eieravdelingen og har blant annet lederansvar for forretningsutvikling, planlegging og utbygging av sykehus, eiendomsforvaltning, samt deltakelse i nasjonale prosjekter innenfor eiendomsområdet. Seksjonen har et særli...
Seksjon eksterne helsetjenester og pasientreiserhttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-eksterne-helsetjenester-og-pasientreiserSeksjon eksterne helsetjenester og pasientreiserSeksjonen er en del av eieravdelingen og har ansvaret for kjøp av private helsetjenester samt pasientreiser.


Alle ansatte i eieravdelingen (A-Å)

Hansen, Erik Arne https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/hansen-erik-arneHansen, Erik Arne
Danielsen, Kristinhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/danielsen-kristinDanielsen, Kristin
Sigurdsen, Glennhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/sigurdesen-glennSigurdsen, Glenn
Karlsen, Lisbeth Iversenhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/karlsen-lisbeth-iversenKarlsen, Lisbeth Iversen
Sulen, Ken Helgehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/sulen-ken-helgeSulen, Ken Helge
Mickelsen, Lars Alvarhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/mickelsen-lars-alvarMickelsen, Lars Alvar
Rasch, Johanhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/rasch-johanRasch, Johan
Dar, Imranhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/dar-imranDar, Imran
Thorbjørnsen, Ørnulfhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/thorbjornsen-ornulfThorbjørnsen, Ørnulf
Hauge, Espen Mælenhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/hauge-espen-melenHauge, Espen Mælen
Johansen, Lene Ebeltofthttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/johansen-lene-ebeltoftJohansen, Lene Ebeltoft
Foss, Mona Paulsenhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/foss-mona-paulsenFoss, Mona Paulsen
Sætermo, Runehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/setermo-runeSætermo, Rune
Totth, Arpadhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/totth-arpadTotth, Arpad
Lillevoll, Jann-Hårekhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/lillevoll-jann-harekLillevoll, Jann-Hårek
Viken, Runehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/viken-runeViken, Rune
Carlsen, Lisa Frønninghttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/carlsen-lisa-fronningCarlsen, Lisa Frønning
Karlsen, Bente Erlingerhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/karlsen-bente-erlingerKarlsen, Bente Erlinger
Holand, Eirikhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/holand-eirikHoland, Eirik
Ibrekk, Torsteinhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/ibrekk-torsteinIbrekk, Torstein
Pedersen, Raymond https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/pedersen-raymondPedersen, Raymond
Rolandsen, Hildehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/rolandsen-hildeRolandsen, Hilde
Eilertsen, Frodehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/eilertsen-frodeEilertsen, Frode
Blakstad, Ellenhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/blakstad-ellenBlakstad, Ellen
Skjelvik, Tove https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/skjelvik-toveSkjelvik, Tove
Haug, Tor-Arne https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/haug-tor-arneHaug, Tor-Arne
Nerberg, Bernthttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/nerberg-berntNerberg, Bernt
Nilsen, Bjørn https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/nilsen-bjornNilsen, Bjørn


Eieravdelingens arbeidsområder

Eierdirektør ivaretar eier- og styringsansvar i Helse Nord RHF, og har ledelse og personalansvar for områdene;

  • rapportering og oppfølging av helseforetakene
  • pasientreiser og kjøp av private helsetjenester
  • innkjøp
  • bygg, eiendom og forretningsutvikling
  • informasjonsteknologi
  • felleseide selskaper
  • prosjektutvikling
  • Kvalitetsutvkling
  • Analyse





Fant du det du lette etter?