Eieravdelingen

Eieravdelingen har ansvar for fagområdene innenfor økonomi/regnskap, innkjøp, forretnings- og eiendomsutvikling, juridisk, HR og organisasjonsutvikling og IKT.


Hilde Rolandsen, eierdirektør


Stab

Bjørn Nilsen, IT-sjef

Tove Skjelvik, prosjektleder


Seksjoner i eieravdelingen

Seksjon for HR/organisasjonhttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-for-hrorganisasjonSeksjon for HR/organisasjonSeksjonen er en del av eieravdelingen og har blant annet ansvaret for strategisk HR, ledelses- og medarbeiderutvikling samt utvikling av organisasjonskultur.
Seksjon for økonomi og regnskaphttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-for-okonomi-og-regnskapSeksjon for økonomi og regnskapSeksjonen tilhører eieravdelingen og har blant annet ansvaret for konsernregnskap, finansiering og budsjettplaner.
Seksjon for innkjøphttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-for-innkjopSeksjon for innkjøpFra 1. januar 2017 ble innkjøpsvirksomheten fra foretakene i Helse Nord overført til det fellesnasjonale selskapet Sykehusinnkjøp HF divisjon nord.
Seksjon for eiendomhttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-for-eiendomSeksjon for eiendomSeksjonen er en del av eieravdelingen og har blant annet lederansvar for forretningsutvikling, planlegging og utbygging av sykehus, eiendomsforvaltning, samt deltakelse i nasjonale prosjekter innenfor eiendomsområdet. Seksjonen har et særli...
Seksjon eksterne helsetjenester og pasientreiserhttps://helse-nord.no/om-oss/kontakt-oss/eieravdelingen/seksjon-eksterne-helsetjenester-og-pasientreiserSeksjon eksterne helsetjenester og pasientreiserSeksjonen er en del av eieravdelingen og har ansvaret for kjøp av private helsetjenester samt pasientreiser.






Alle ansatte i eieravdelingen (A-Å)

Haug, Tor-Arne https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/haug-tor-arne-Haug, Tor-Arne
Hovland, Ellinor https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/hovland-ellinor-Hovland, Ellinor
Jensen, Jonnyhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/jensen-jonnyJensen, Jonny
Johansen, Stighttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/johansen-stigJohansen, Stig
Langeland, Knuthttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/langeland-knutLangeland, Knut
Larsen, Linn Hege https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/larsen-linn-hege-Larsen, Linn Hege
Mentzoni-Einarsen, Anita https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/mentzoni-einarsen-anita-Mentzoni-Einarsen, Anita
Monsen, Jan-Petterhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/monsen-jan-petterMonsen, Jan-Petter
Nilsen, Bjørn https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/nilsen-bjorn-Nilsen, Bjørn
Hansen, Erik Arne https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/hansen-erik-arne-Hansen, Erik Arne
Elde, Asbjørnhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/elde-asbjorn-Elde, Asbjørn
Eichler, Haakonhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/-eichler-haakonEichler, Haakon
Eilertsen, Frodehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/eilertsen-frode-Eilertsen, Frode
Børresen, Bjørnhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/-borresen-bjornBørresen, Bjørn
Staurbakk, Monica https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/staurbakk-monica-Staurbakk, Monica
Sund, Anne Berithttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/sund-anne-beritSund, Anne Berit
Amundsen, Trine Blokhushttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/amundsen-trine-blokhusAmundsen, Trine Blokhus
Bang, Erlinghttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/bang-erling-Bang, Erling
Skjelvik, Tove https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/skjelvik-tove-Skjelvik, Tove
Normann, Nils Bie https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/normann-nils-bie-Normann, Nils Bie
Rolandsen, Hildehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/rolandsen-hildeRolandsen, Hilde
Rudborg, Lina Marie https://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/rudborg-lina-marie-Rudborg, Lina Marie
Falch, Jann Georghttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/-falch-jann-georgFalch, Jann Georg
Freibu, Kirstihttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/freibu-kirsti-Freibu, Kirsti
Rasmussen, Stian Wikhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/rasmussen-stian-wikRasmussen, Stian Wik
Sætermo, Runehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/setermo-runeSætermo, Rune
Sønderland, Elisehttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/sonderland-eliseSønderland, Elise
Mickelsen, Lars Alvarhttps://helse-nord.no/om-oss/vare-medarbeidere/mickelsen-lars-alvarMickelsen, Lars Alvar









Eieravdelingens arbeidsområder

Eierdirektør ivaretar eier- og styringsansvar i Helse Nord RHF, og har ledelse og personalansvar for områdene;

  • økonomi
  • regnskap
  • rapportering og oppfølging av helseforetakene
  • pasientreiser og kjøp av private helsetjenester
  • HR, organisasjon og ledelse
  • innkjøp
  • bygg, eiendom og forretningsutvikling
  • informasjonsteknologi
  • felleseide selskaper
  • prosjektutvikling